Resultat fra klubmesterskabstur 3

Så er resultatet fra vores klubmesterskabstur til Mullerup klar på hjemmesiden. Du finder dem her:

Resultater / stilling – Storebælt Småbådsklub (storebaelt-smaabaadsklub.dk)

Du kan også finde dem i menuen under Klubture/klubmesterskab – klubmesterskab – klubmesterskab 2021 – Resultater/stilling.

Super dejlig dag på vandet 🌞 er ovre. 11 både på vandet til klubmesterskabstur fra Mullerup 🎣 Der blev fanget lidt flade blandt andet et par store skrubber og en flot slethvar. Der blev også fanget et par solskoldninger 🥵 Fiskerikontrollen var tilfældigvis i farvandet da de tjekkede garn, så de fleste både fik lige et besøg af de meget flinke fiskerikontrollanter i gummibåden. Dejlig dag, høj stemning til indvejning og masser af glade lystfiskere.

Skriv en kommentar

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com