Så er det med at få jer tilmeldt til klubbens ture

Så er det tid til at kigge lidt i kalenderen og se hvilke ture I kan deltage i. Vi glæder os vist alle sammen til at komme på vandet og få snøren smidt ud. Kalenderen på hjemmesiden er opdateret med alt info om alle turene.

Lørdag d. 9. gælder det laksen fra Klintholm havn. Husk at få jer tilmeldt hvis I kan deltage, så vi i god tid ved hvor mange vi er. I ser turene og tilmeldingen her.

Inden længe gælder det også Sverigesturen og juniorturene. Til Sverigesturen bliver der tilmeldingsfrist d. 14/4. Det er simpelthen et spørgsmål om at få reserveret hytter. Hvis du senere finder ud af at du gerne vil med på turen er du velkommen, men så er det med risiko for at der ikke er flere ledige hytter. I ser turene og tilmeldingen her.

Hvis I er i tvivl om nogle ting omkring ture, så tag endelig fat i turlederne. Det er henholdsvis Peter Sander, Jannik Mørck og Per Olsen. Deres kontakt oplysninger findes i kalenderen under de enkelte ture.

Skriv en kommentar

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com