Velkommen til vores nye hjemmeside

Vi er meget stolte af at kunne vise vores nye hjemmeside, som vi har haft på ønskelisten den sidste årstid.
Vores gamle hjemmeside var blevet slidt og besværlig at arbejde med for vores webmaster samt vores medlemmer.
Vores nye webmaster Kristian Carøe, har i samarbejde med den gamle og nye bestyrelse, virkelig præsteret et mesterværk af en hjemmeside. Flot, enkel, overskuelig og nem at arbejde i for vores medlemmer. Hjemmesiden og vores Facebook profil arbejder sammen, sådan at Facebook brugere kan følge aktiviteterne, men det vil være på hjemmesiden du tilmelder dig til arrangementer og fangster samt deltager i forum afsnittet. Dette ”samarbejde” styres af Kristian og Torben Kristensen som er vores Facebook ansvarlige.
Princippet er at alle kan se vores hjemmeside, men som medlem har man selvfølgelig rettigheder til fx at skrive indlæg og tilmelde sine fangster til storfanger. Du vil derfor, som medlem, få tilsendt et login til hjemmesiden. Information er nøglen i vores hjemmeside, derfor vil vores nye udvalgs struktur, sætte deres nyhedsinformation på hjemmesiden, sådan at du som medlem har hurtig adgang til dette.
Vi fra bestyrelsen vil gerne ønske dig som medlem tillykke med vores nye hjemmeside og opfordre dig til at bruge den aktivt med indlæg samt ideer til forbedringer både på hjemmeside samt vores fantastiske og attraktive lokale Storebælt Småbådsklub.
På vegne af bestyrelse og udvalg
Ole Worm

4 kommentarer til “Velkommen til vores nye hjemmeside”

 1. Hej Webmaster og Bestyrelse.
  Tak for det store arbejde med at få den nye hjemmeside på banen. Det ser rigtigt godt ud.
  Knæk og bræk til jer alle.
  Hilsen Kim Bøge.

  Svar
 2. Det er sgu en fornøjelse, at navigerer rundt på vores nye hjemmeside. Godt arbejde Kristian.

  Svar

Skriv en kommentar

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com